کارت اعتباری چیست ؟

کارت اعتباری واقعی چیست ؟

در هنگام صدور این نوع از کارتها، بانک عامل تضمینهایی مانند سند  ملک یا اتومبیل را از مشتری دریافت کرده و بر اساس ارزش وثیقه مشتری درصدی را نیز به عنوان اعتبار به ارزش پول موجود در حساب مسترکارت وی می افزاید.  بانک صادرکننده این اسناد را برای احراز اقامت درخواست کننده در کشور مورد نظر بانک دریافت نموده و پس از بررسی سوابق مالیاتی درخواست کننده اعتبار اولیه وی را بر  اساس فیش حقوقی یا اعتبارنامه مالیاتی وی تعیین می نماید.

کارتهای اعتباری واقعی نظیر MASTERCARD و یا Visacard بعلت اینکه اعتبار ( وام و یا Credit ) به دارنده کارت اعطا مینمایند و سقف پرداختی بالائی دارند بدلیل وجود امکان هک شدن به هیچ عنوان توسط شرکتهای صادر کننده کارت (نظیر MASTERCARD و یا Visa card) جهت استفاده در خریدهای اینترنتی حتی   https secure site    نیز توصیه نمی گردند و در صورت کاربرد آن در اینترنت و برداشتهای دزدی از کارت , شرکتهای صادر کننده کارت هیچگونه مسئولیتی را قبول نمی نمایند و تمامی خسارت را دارنده کارت میبایست تقبل نماید.

 ● کارت از پیش پرداخت شده چیست ؟ 

سریع الحصول ترین نوع از کارتهای اعتباری, کارتهائی هستند که مبلغ موجودی کارت قبلا" پرداخت شده است و تا سقف آن مبلغ میتوان توسط کارت خرید نمود , دقیقا" مشابه کارتهای سپهر یا سیبای خودمان , به این نوع از کارتها , نقدی و یا  از پیش پرداخت شده   میگویند. Prepaid Credit Card 
در این نوع کارتها دارنده آن یک حساب بانکی مرتبط با حساب جاری خود دارد
 که از سوی بانک عامل برای او افتتاح می شود. این کارت مثل کارتهای اعتباری است با این تفاوت که مشتری فقط می تواند به اندازه موجودی حسابش از کارت برداشت کند. 
مزیت عمده کارتهای از پیش پرداخت شده امنیت و اطمینان بسیار زیاد آنها نسبت به کارتهای اعتباری رایج و یا سنتی (کارتهای اعتباری واقعی) میباشد. و به همین دلیل سریعا" در جهان گسترش یافته و بعنوان برترین و مرجع ترین گزینه ی کارتهای اعتباری برای استفاده در اینترنت مطرح گردیده است. و حتی در کشورهای غربی که اکثر افراد دارای چندین کارت اعتباری نیز می باشند, برای خریدهای آنلاین خود در اینترنت از این نوع کارتهای اعتباری نقدی Prepaid CreditCard استفاده مینمایند.


کارت بدهی چیست ؟


 کاربرد این کارتها دقیقاً مثل نوع بالا ولی بدون ارتباط به حساب بانکی مجزا می باشد و دو نوع دارند که شامل کارتهای
    
قابل شارژ  Reload able
    
غیر قابل شارژ Gift Card
می باشند.

www.yadoost.com

/ 0 نظر / 14 بازدید