هفت روش برای عملگرایی در کارها

 

**********

افرادی که در شغل و حرفه خود سر آمد هستند در یک خصوصیت مشترکند و آن این است که اهل عمل هستند، این توانایی می تواند جایگزین خوبی یرای هوش و استعداد باشد و باعث سرعت در پیشرفت آنان می شود، خصیصه اهل عمل بودن برای انجام کارها خیلی ضروری و مهم است، در زیر به هفت روش برای این خصوصیت اشاره می کنیم:

  • منتظر نشوید شرایط مناسب پیش بیاید

اگر شما منتظر فرصت مناسب هستید شاید هرگز کاری را که می خواهید، انجام ندهید. منتظر بودن برای فرصت و شرایط مناسب درست نیست، یا کار از دست می رود یا رقابت شدید می شود. در دنیای واقعی زمان مناسبی برای اجرای کار وجود ندارد، شما باید با مشکلات مبارزه و دست به کار شوید. بهترین زمان برای شروع سال گذشته بود و بهترین زمان ممکن همکنون است.

  • اهل عمل باشید

انجام دادن کار بهتر از فکر کردن در مورد آن است. آیا می خواهید ورزش کنید؟ یا می خواهید ایده خوبی را با رئیس تان در میان بگذارید؟ حالا این کار را بکنید، زیرا با عقب انداختن کارها در دراز مدت آن کارها در نظر شما محو و ضعیف می شوند. بعد از چند روز جزئیات کار از بین می روند و هفته بعد کاملا” آن را فراموش می کنید. با عمل کردن، ایده های جدید تری به ذهن شما می رسد.

  • به خاطر داشته که ایده ها بدون عملی کردن، مفید نیستند

ایده ها مهم هستند، اما تنها وقتی ارزشمند هستند که شما آنها را به مرحله اجرا در آورید. یک ایده که عملی شده، بهتر از چندین ایده است که شما در ذهن خود دارید تا در فرصت مناسب آنها را عملی کنید. اگر شما به ایده ای ایمان دارید آن را عملی کنید و گر نه از بین خواهد رفت.

  • راه حل نترسیدن، عمل کردن است

توجه کرده اید سخت ترین بخش سخنرانی زمانی است که منتظریم تا سخنرانی شروع شود، حتی سخنرانان حرفه ای هم قبل از شروع سخنرانی نگران و مضطرب هستند. به محض این که سخنرانی آغاز می شود ترس و نگرانی از بین می رود. عمل کردن بهترین درمان ترس است.

  • موتور خلاقیت را به کار اندازید

یکی از بزرگترین تصورات غلط درباره خلاقیت و کار خلاق کردن این است که تنها وقتی انجام می شود که به ما الهام شود. اگر منتظرید به شما الهام شود به زودی خلاقیت از شما فاصله می گیرد. به جای منتظر شدن خودتان را مجبور کنید که بنشینید و بنویسد. خودکار را روی کاغذ بکشید تا موجی از ایده و افکار به شما الهام شود.

  • در زمان حال زندگی کنید

روی آنچه که حالا می توانید انجام دهید تمرکز کنید. نگران کارهایی که هفته پیش انجام داده اید یا فردا می خواهید انجام دهید نباشید. فقط اکنون برای شما موثر است. اگر به گذشته و آینده فکر کنید هیچ کاری انجام نمی دهید.

  • فورا” به کار بچسبید

عادی است که مردم به منظور معاشرت در ابتدای ملاقاتشان یک گفتگوی کوچک دارند. قبل از این که کارتان را شروع کنید چه مدت وقت خود را برای چک کردن ایمیل و یا یوزر هایتان در سایت های مختلف  صرف می کنید؟ این سرگرمی وقت زیادی از شما می گیرد، پس فورا” به کارتان بچسبید. مثل افرادی باشید که به موضوع اصلی می پردازند. پر کار باشید تا مردم به شما به عنوان رهبر و راهنمای خود نگاه کنند. جرات زیادی می خواهد که کاری بدون این که دستور عمل آن را از دیگران بگیریم شروع کنیم. شاید به این علت است که مدیران و مجریان به ابتکار عمل چشم دوخته اند. ابتکار عمل یعنی اینکه وقتی فکری و ایده ای دارید بدون هیچ حرفی آن را به اجرا در آورید. وقتی مردم ببیند در کارتان چقدر جدی هستید به شما خواهند پیوست. افرادی در کارشان موفق و سر آمدند که کسی به آنها نمی گوید چه کار کنند. اگرمی خواهید جزء این دسته باشید پس اهل عمل بوده و بدون وابستگی کار را شروع کنید.

منبع: مجله موفیقت، شماره ۱۶9

/ 0 نظر / 15 بازدید