ایگولد چیست؟‌
ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/٢٦   کلمات کلیدی: ایگولد ،egoldایگولد یک سیستم اعتباری و یک بانک اینترنتی است که جهت افتتاح حساب در آن نیازی به داشتن اعتبار نیست. مبالغی که در حساب ایگلد واریز می شود، بصورت وزنی و بر اساس قیمت فلزات ( طلا )‌ قابل محاسبه است. مثلا اگر هر اونس طلا 450دلار باشد و شما بخواهید 450 دلار به حساب خود واریز نمایید در حقیقت یک اونس طلا در حساب شما وجود دارد. حال اگر قیمت طلا تغییر نماید اعتبار شما نیز تغییر می کند. وجه ایی که در حساب ایگولد شما موجود است, پول الکترونیکی نامیده می شود  ........

 


ایگولد چیست؟‌

ایگولد یک سیستم اعتباری و یک بانک اینترنتی است که جهت افتتاح حساب در آن نیازی به داشتن اعتبار نیست. مبالغی که در حساب ایگلد واریز می شود، بصورت وزنی و بر اساس قیمت فلزات ( طلا )‌ قابل محاسبه است. مثلا اگر هر اونس طلا 450دلار باشد و شما بخواهید 450 دلار به حساب خود واریز نمایید در حقیقت یک اونس طلا در حساب شما وجود دارد. حال اگر قیمت طلا تغییر نماید اعتبار شما نیز تغییر می کند. وجه ایی که در حساب ایگولد شما موجود است, پول الکترونیکی نامیده می شود و تبدیل پول الکترونیکی به پول فیزیکی در این سیستم براحتی ممکن است. تاریخچه شرکت ایگولد شرکت ذخیره نقره و طلاG & SR) ) در سال 1996 به صورت سیستم پرداخت ایگلد بنیان نهاده شده و تا سال 1999 بخشهای مختلف آن جهت پرداخت و مبادلات تجاری مختلف توسعه پیدا کرد. در ژانویه 2000 جهت کاهش ریسک مالی شرکت Nevis.wl با مسئولیت محدود ایجاد گردید. در حال حاضر اکثر کشورها (G& SR) را به رسمیت شناخته و تبادل مالی آن را پذیرفته اند. مدیریت سایت بر عهده دکتر داگلاس جکسون که یک متخصص فیزیک در زمینه پرتونگاری غدد داخلی است می باشد. وی از سال 86 تا 92 در بخش پزشکی ارتش آمریکا به کار مشغول بوده است . در سال 1995 بر پایه مطالعات به خصوص در زمینه های مالی و اعتباری سیستم پرداختهای ایگلد را بنیان نهاد و در نوامبر 1996 بصورتOnline افتتاح کرد. برای چه از حساب ایگولد استفاده کنیم؟

امروزه استفاده از کارتهای اعتباری بین المللی و به تبع آن تجارت الکترونیک در ایران با مشکلات متعددی مواجه است. به منظور تسهیل تبادلات مالی در اینترنت از یک سیستم اعتباری جهانی بنام ( e-gold ) استفاده می شود.
در واقع شما برای فعالیت مالی در اینترنت نیاز به یک حساب اینترنتی دارید.با مراجعه به سایت e-gold میتوانید یک حساب اینترنتی بصورت کاملا مجانی برای خود ایجاد نمایید.این حساب برای دریافتها و پرداختهای مالی شما در مراحل بعد مورد استفاده قرارخواهد. اکثر سایتهای اینترنتی به خصوص سایتهای مالی و تبلیغاتی دنیا ایگولد را می پذیرند و شما به راحتی می توانید تبادلات مالی خود را از طریق ایگولد انجام دهید. نحوه واریز پول به حساب ایگولد چگونه است؟

معمولا از دو طریق امکان پذیر است : 1- انتقال پول از یک حساب به حساب دیگر که درکمتر از چند ثانیه صورت می گیرد. 2- استفاده از سایتهای واسطه (Exchange) و بانکها با استفاده از حساب ارزی. در روش اول شما وجه موردنظر را از اشخاصی که وجه e-gold در حسابشان موجود دارند می خرید به این صورت که با این اشخاص (فروشنده های ایگولد) تماس می گیرید و در ازای مثلا دلاری 890 تومان از آنها دلار ایگولد می خرید و این اشخاص با استفاده از امکان Spend در منوی e-gold انتقال وجه را از حساب خودشان به حساب شما میسر می سازند. و در روش دوم که مناسب برای اشخاصی است که با مبالغ بالا کار می کنند, شخص با مراجعه به بانک موردنظر و افتتاح حساب ارزی مقداری دلار برای خرید اعتبار ایگولد به شرکتهای Exchange پرداخت می کند و شرکت موردنظر با کسر مقداری کارمزد معادل دلاری e-gold را به حساب شخص واریز می کند. نحوه خارج کردن پول از حساب ایگولد چگونه است؟ می توانیم کلیه در آمد ها را توسط یک چک از e-gold دریافت کنیم و یا با داشتن حساب ارزی در یکی از بانکهای ملی یا رفاه یا تجارت آنرا دریافت کنیم و یا اینکه موجودی خود را به ازای مثلا هر دلار 850 تومان به حساب کسانی که در ایران هستند و خریدار آن هستند بفروشیم.دریافت وجه ازطریق این سایت و انتقال آن به ایران به راحتی ممکن است.

http://www.gig.ir